Zaczęliśmy rok 2022

Najlepsze przygody to te spontaniczne. Z działaniami naszej fundacji bywa podobnie.

Pod Żyrardowem, w miejscowości Holendry Baranowskie znajduje się nieduże ranczo, w którym prowadzi działalność Fundacja "Kraina Zwierząt". Zajmuje się ona ratowaniem zwierząt, które już jedną nogą stoją w grobie - ofiar znęcania, okaleczenia, zaniedbania, czy porzucenia. Fundacja ta zajmuje się też rehabilitacją i leczeniem tych zwierząt. Nierzadko wyzwania przed którymi staje, bywają bardzo trudne - tutaj przykład tego, z jak ekstremalnymi przypadkami mierzą się ci szlachetni ludzie: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/postrzelonykotbezszans

Parę tygodni temu Kraina Zwierząt znalazła się w bardzo trudnej sytuacji, ze względu na rozszerzenie obszaru użytkowania CPK. Fundacja na ten moment nie może wykupić gospodarstwa które dzierżawi i w którego dostosowanie zainwestowała wiele czasu, ludzkiej pracy, materiałów i pieniędzy. Nie ma też funduszy na zakup innej nieruchomości. Były podejmowane próby zamiany, ale nikt nie chce gospodarstwa, z którego mógłby być zaraz wywłaszczony. Nasz prezes skontaktował się z władzami tej fundacji licząc, że może da radę pomóc pod kątem prawniczym. W trakcie rozmowy z panią prezes dowiedział się, że sytuacja Krainy Zwierząt jest na tyle trudna, że problemem są fundusze na podstawowe potrzeby, jak opieka weterynaryjna czy karma.

Nie było czasu na organizowanie formalnej zbiórki, która musiałaby być zarejestrowana w ministerstwie. Postanowiliśmy więc pomóc... spontanicznie. Spotkaliśmy się - Kuba, Ola i kilka osób spoza naszej Fundacji - pod sklepem zoologicznym, każdy nakupował różnego rodzaju dóbr i zawieźliśmy to wczoraj w kilka aut do Fundacji Kraina Zwierząt. Okazało się że dzięki szybkiej mobilizacji i dobrym serduchom naszych kolegów i koleżanek, zawieźliśmy kilkaset kilogramów różnego rodzaju potrzebnych rzeczy a jeszcze ponad 100 kilo idzie od Maćka, który nie mógł być na miejscu ale wysłał paczkę kurierem.

Mieliśmy okazję poznać panią prezes oraz kilka osób współpracujących z Krainą. A także rozejrzeć się i zorientować w potrzebach. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem tego, w jak świetnej formie oraz jak zadbane i szczęśliwe są teraz zwierzęta, które w swoim życiu przeszły tak dużo, niejednokrotnie będąc jedną nogą w grobie. A zwierząt w Krainie jest sporo: kilka przepięknych koni, króliki, kucyki, psy, koty, kozy a nawet... jeden "niebinarny" koziołek który jest bardzo rzadkim przypadkiem - urodził się z nietypowym zestawem dwóch narządów męskich i jednego żeńskiego.

Bardzo dziękujemy za pomoc Marianowi - adminowi profilu Zloty i Spoty w Polsce, naszej zaprzyjaźnionej redaktor Gosi, ekipie Aktywni Single Warszawa która bardzo pomogła, Maćkowi a także współpracującym z nami od dłuższego czasu Dorocie, Agnieszce, Kasi i Ani które ochoczo wsparły zbiórkę.

PS. Krainie można pomóc zarówno biorąc udział w zbiórkach czy przesyłając dary (karma, używane koce i ręczniki, środki higieniczne, żwirek dla kotów etc.), jak i adoptując zwierzęta. Obecnie można zaadoptować dwóch psich braci: Puszka i Okruszka: https://krainazwierzat.com.pl/zwierzeta-do-adopcji/